انستیتو پاستور تجریش

انستیتو پاستور تجریش
انستیو پاستور ایران موسسه ای تحقیقاتی , تولیدی و آموزشی است که با هدف تامین بهداشت و سلامت جامعه در سال ۱۲۹۹ تاسیس شد , در آن زمان ضرورت تاسیس موسسه ای علمی که بتواند در زمینه های واگیر فعالیت داشته و قادر به تولید برخی از واکسن ها باشد احساس می شد.بر این اساس در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۱۹ میلادی (۱۲۹۸ شمسی) مذاکرات بین هیئت های ایرانی و فرانسوی در انستیتو پاستور پاریس صورت گرفت و در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۲۰ میلادی (۱۲۹۹ شمسی) قرارداد همکاری بین دو کشور به امضاء رسید.از این زمان فعالیت رسمی انستیتو پاستور ایران آغاز شد که این فعالیت به لحاظ کمی و کیفی همچنان در حال گسترش است.
معرفی پایگاه تجریش:
پایگاه تجریش ملک شخصی مرحوم آقای دکتر صبار فرمانفرمائیان به مساحت ۴۸۴۳ متر مربع شامل یک قطعه باغ به انضمام چهار باب دکان بوده که ایشان ملک مذکور را در آذر ماه ۱۳۸۴ به انستیتو پاستور ایران وقف و در سال ۱۳۸۵ پس از فوت ایشان به انستیتو تحویل گردید و پس از ساخت یک واحد واکسیناسیون در آبان سال ۱۳۸۶ شروع بکار کرده و هم اکنون شامل مجموعه کامل خدمات واکسیناسیون می باشد.درآمد حاصل از این مجموعه وقف سلامت کشور می گردد.
خدمات پایگاه شمیران در یک نگاه:
شامل ارائه بسته کامل واکسن تزریقی به همه گروه های سنی از قبیل هپاتیت B , آنفولانزا , ذات الریه , HPV , MMR و …
همچنین صدور گواهی بین المللی (کارت بین الملل) جهت مسافران و دانشجویانی که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند و ارائه کامل واکسن های کودکان .
انجام کلیه ی خدمات واکسیناسیون
پاستور
واکسن گارداسیل
واکسن بر علیه پاپیلوما ویروس انسانی بانام تجاری گارداسیل که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO)ومرکز کنترل بیماریهای امریکا(CDC)برای دختران ،زنان و مردان جوان و همچنین ورزشکاران توصیه گردیده است
http://search.cdc.gov/search?query=gardasil&utf8=%E2%9C%93&affiliate=cdc-main
در پایگاه تجریش انستیتو پاستور ایران موجود می باشد این واکسن در سه نوبت تزریق می گردد و تاثیر فوق العاده ایی در جلوگیری ابتلا به سرطان دهانه رحم ، بیماریهای مقاربتی و… دارد.
پاستور6
واکسن گارداسیل (Gardasil)
پاپیلوما ویروس انسانی (HPV )
جهت جلوگیری از زگیل تناسلی , سرطان دهانه رحم و سرطان آنال (مقعد) در پایگاه شمیران انستیتو پاستور ایران موجود است.
http://search.cdc.gov/search?query=gardasil&utf8=%E2%9C%93&affiliate=cdc-main
واکسن Prevnar 13
جهت جلوگیری از ذات الریه ( بیماری های ریوی ) , مننژیت , عفونت های خونی و عفونت های گوش در پایگاه شمیران انستیتو پاستور ایران موجود می باشد.
www.prevnar13.com

واکسن Prevnar 13 برای افراد بالای ۵۰ سال جهت پیشگیری از ذات الریه باکتریایی , عفونت خونی باکتریایی و مننژیت حاصل از ۱۳ تیپ باکتری استرپتوکوکوس پنومونیه توصیه می گردد.

www.prevnar13.com

واکسن هپاتیت بی
پاستور1پاستور2پاستور3پاستور4
برنامه کاری انستیتو پاستور تجریش
پاستور5
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *