با مصرف سیگار سرطان لوزالمعده خواهید گرفت

طبق یافته اخیر دانشمندان، شدت سرطان لوزالمعده با مصرف دخانیات ارتباط مستقیم دارد.

بر اساس تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است بیماری افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده در صورت عدم ترک سیگار بدتر خواهد شد. در راستای انجام این پژوهش، متخصصان به بررسی ۱۴ پژوهش پزشکی دیگر دست زدند که تمامی این تحقیقات توسط محققان دانشگاه اوکلند انجام شده بود.

همچنین لازم به ذکر است که این تحقیقات به صورت محلی نبوده و در سراسر دنیا و در کشورهای مختلف انجام گرفته است. این پژوهش ها شامل اطلاعات جمعیت آماری متشکل از ۸۵۰۰ بیمار می شد که در بازه های مختلف و در کشورهای مختلف به دست آمده بود.

دکتر «مکس پترو»، سرپرست این تحقیق، در این باره بیان کرد که طبق این مطالعه احتمال مبتلا شدن افراد سیگاری به بیماری سرطان لوزالمعده مزمن نیز بیشتر است.

بعد از تجربه یک دوره از سرطان لوزالمعده مزمن، احتمال تکرار این بیماری به یک در پنج و احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده مزمن یک در ده می شود. این تحقیق همچنین نشان داد که بخش قابل توجهی از بیمارانی که از التهاب حاد پانکراس رنج می برند، مدت ها پس از بستری شدن در بیمارستان زخم های دائمی در اندام های آنها ایجاد می شود.

علاوه بر این مشخص شد که مصرف دخانیات می تواند موجب تشدید این مشکل شود و بیماری در افرادی که به آن مبتلا شده اند ممکن است به علت مصرف سیگار تشدید پیدا کند.

دکتر سلام ۱۴ مهرماه ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *