ابتلای کارگران بهشت زهرا به آنفلوانزا صحت ندارد

: سازمان بهشت زهرا با صدور اطلاعیه ای خبر احتمال ابتلای کارگران بهشت زهرا به آنفلوانزا را تکذیب کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در متن توضیح روابط عمومی سازمان بهشت زهرا آمده است: “مصاحبه با تیتر”ابتلای کارگران غسال بهشت زهرا به آنفلوانزای H1N1 ” که در سطح وسیع در رسانه ها و فضای مجازی منتشر گردید ، خوشبختانه صحت نداشته و با توجه به انتشار وسیع در رسانه ها توضیحاتی در جهت تنویر افکار عمومی در این زمینه توسط این سازمان ارایه شده است.

کارکنان شریف و زحمتکش سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) روزانه تعداد کثیری از اموات شهروندان تهرانی را در بالاترین سطح رعایت نکات بهداشتی و ایمنی و به صورت کاملاً منظم و سیستماتیک و مطابق با استاندارهای پذیرفته شده بهداشتی، رتق و فتق می نمایند و همچنین همه پرسنل و به طور ویژه مجموعه عروجیان و به ویژه کارکنانی که مستقیما” با متوفی و سالن های تطهیر و سردخانه سرو کار دارند به صورت منظم و ادواری تحت نظر دائمی پزشکان اداره بهداشت سازمان و همچنین چکاب های پزشکی منظم بوده و به هیچ وجه موارد مطروحه در خبر مزبور مبنی بر” موضوع ابتلا به بیماری۱ H1N با عدم استفاده از کلاه و کفش ایمنی تفاوت دارد و می‌تواند مستقیم و غیر مستقیم شمار نامعلومی از افراد مختلف جامعه را تحت شعاع قرار بدهد.” صحت نداشته و موضوع رعایت نکات بهداشتی و پزشکی در مجموعه عروجیان؛ سالنهای تطهیر این سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است .

لازم به توضیح است که در ماههای اخیر تنها دو تن از پرسنل شریف مجموعه سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) به دلایل احتمالا” سرماخوردگی پیشرفته به پزشک و سپس بیمارستان مراجعه و تحت آزمایش و درمان قرار گرفته که یک مورد از آنان مرخص و دیگری نیز مراحل تشخیص ودرمان را طی می نماید. که این آمار با توجه به خدمات رسانی گسترده و بی وقفه این سازمان و شرایط خاص آن از جهت مواجهه پرسنل با انواع بیماریها نشانگر رعایت نکات و مسایل بهداشتی و حفظ سلامت پرسنل در سطح بسیار بالایی میباشد .

نکته قابل توجه اینکه هیچ کدام از این دو پرسنل به طور مستقیم شاغل در واحد تطهیر و یا سالن های سردخانه که مستقیم با متوفی در تماس باشند، نبوده ؛ فلذا انتشار این خبار و ارتباط دادن کار این عزیزان با بیماری آنان بشدت تکذیب می گردد و مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و ایجاد دلهره و اضطراب در جامعه می باشد . همانطور که ممکن است خدای ناکرده بیماری سرما خوردگی یا آنفلوانزا یا هر بیماری دیگر در هر یک از مشاغل دیگر نیز وجود داشته باشد . که ان‌شاءالله همه شهروندانمان از آن بی بهره باشند ؛ فلذا شایسته است و انتظار می رود ؛ رسانه ها در جهت آرامش خاطر شهروندانمان ؛ پس از اطلاع دقیق از صحت اخبار آن ها را منتشر نمایند.

اکنون ضمن محفوظ بودن پیگیری قانونی موارد کذب مطروحه در این خبر، برای سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) به همشهریان عزیزمان اطمینان می دهیم بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، پرسنل شریف این سازمان در صحت و سلامت مشغول خدمات رسانی به شهروندان عزیزمان بوده وهمه سعی و تلاششان کاستن از دردها و آلام مراجعین داغدار می باشد. و برای همه شهروندان عزیزمان سلامتی و بهروزی و شادکامی از خداوند قادر منان طلب می‌نماید .”

۱۳۹۴/۱۰/۲۲ – سلامت نیوز کد خبر: ۱۷۲۷۴۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *