ابلاغ دستورالعمل راهنمای ملی تجویز داروی آنفلوانزا

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، از ابلاغ دستورالعمل راهنمای ملی تجویز داروی آنفلوانزا به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر محمد مهدی گویا در ارتباط با توزیع داروی «اوسلتامی ویر» در داروخانه های کشور، به مهر، گفت: تجویز این دارو می بایست فقط با نظر پزشک انجام شود و مصرف خودسرانه آن ممنوع است.

این در حالی است که توزیع داروی «اوسلتامی ویر» که از آن به عنوان داروی آنفلوانزا یاد می شود، از دو روز قبل در در سطح داروخانه های کشور آغاز شده است.
دکتر رسول دیناروندرئیس سازمان غذا و دارو، گفته است که توزیع داروی آنفلوانزا با دستور وزیر بهداشت و از محل ذخایر استراتژیک سازمان غذا و دارو انجام می شود.
این دارو به شکل کپسول ۷۵ میلی گرمی با تجویز پزشک برای درمان آنفلوانزا استفاده می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با تاکید بر اینکه مصرف این دارو شرایط ویژه ای دارد، از ابلاغ دستورالعمل راهنمای ملی تجویز و مصرف داروی آنفلوانزا به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد و گفت: تجویز این دارو فقط با دستور پزشک انجام می شود.
به گفته گویا، تهیه بدون نسخه این دارو ممنوع است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از ابتدای فصل سرما تا کنون ۴۶ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در کشور فوت کرده اند که همگی این افراد دارای بیماری زمینه ای بوده اند.
مهم ترین و کلیدی ترین راهکار پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا، رعایت بهداشت فردی و شستن دست ها با آب و صابون است.

۱۳۹۴/۰۹/۲۳ سلامت نیوز – کد خبر: ۱۷۰۱۸۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *