ارتباط آسم و آلرژی در کودکی با فشار خون در بزرگسالی

 آیا می دانستید ابتلا به آسم و آلرژی در کودکی می تواند زمینه ساز ابتلای آن ها به فشار خون بالا در بزرگسالی شود بیماری های قلبی نیز می تواند ناشی از حساسیت و آلرژی در دوران کودکی باشد
 طبق یک مطالعه جدید، کودکان مبتلا به آسم، زکام بهاره یا اگزما در مقایسه با کودکانی که این نوع شرایط مرتبط با آلرژی را ندارند، دارای علائم پرخطر بیماری قلبی هستند.
  محققان دانشگاه «فینبرگ» واقع در شیکاگو دریافتند که کودکان دارای این نوع آلرژی بیش از کودکان فاقد آلرژی در معرض خطر چاقی یا اضافه وزن که از عوامل پرخطر بیماری قلبی است، قرار دارند.

آیا می دان

پژوهشگران همچنین دریافتند که کودکان و نوجوانان مبتلا به آسم یا زکام بهاره دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا یا کلسترول بالا که هر دو از فاکتورهای ابتلا به بیماری قلبی هستند، قرار دارند.

به گفته دکتر جاناتان سیلوربرگ، استادیار درماتولوژی دانشگاه، یافته ها بیانگر این مطلب هستند که بیماری های آلرژیک دارای تاثیرات مضری بر سایر ابعاد سلامت کودک هستند.

به گفته وی، تشخیص به موقع این تاثیرات مضر می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی یا درمان سریع آن کمک کند.

به گزارش مهر، دکتر سیلوربرگ افزود: «علت واقعی این ارتباط کاملا مشخص نیست. اما چندین مکانیسم می تواند توضیح دهنده این ارتباط باشد. ممکن است تاثیرات مخرب التهاب که در کودکان مبتلا به بیماری آلرژی روی می دهد، در ابتلا به بیماری قلبی نقش داشته باشد. همچنین این ارتباط ممکن است مرتبط با میزان فعالیت کم و نرخ چاقی بیشتر کودکان مبتلا به آسم و سایر بیماری های آلرژیک باشد.»

hiDoctor

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *