افزایش بیماری کبد چرب در همدان

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس از همدان، حبیب‌الله موسوی‌بهار ظهر امروز در همایش گرامیداشت روز جهانی بهداشت ضمن ابراز همدردی نسبت به حادثه ناگوار منا، اظهار کرد: ایران به عنوان کشور جمهوری اسلامی باید مواظب شیطنت‌های دشمنان باشد چرا که دشمنان روی دیدن موفقیت‌های ایران را ندارند.

وی با بیان اینکه کشور در آستانه تحول عظیم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار دارد، گفت: در حالی که سال‌ها بسیاری از کشورها ایران را قبول نداشتند و موج ایران هراسی در جهان راه افتاده بود، امروز بسیاری از آنها پای مذاکره با ایران نشسته‌اند و پروژه ایران هراسی روز به روز در حال شکست خوردن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در مباحث علوم انسانی و ارتقای سطح آگاهی و فرهنگ مردم باید هر آنچه در دست است بر روی زمین قرار داد و به کار اصلی پرداخت، گفت: با فرهنگ‌سازی در توجه به امر کتابخوانی و تربیت‌بدنی و ورزش بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

موسوی‌بهار حفاظت از محیط زیست را در بعد بعدی توجهات قرار داد و افزود: باید کره زمین را به عنوان اتاق کوچک که در آن زندگی می‌کنیم فرض کنیم و به بهداشت آن نیز برسیم.

وی با بیان اینکه بدون فرهنگ‌سازی و هماهنگی با مردم اجرای اهداف میسر نخواهد بود، تصریح کرد: باید فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را انجام دهیم و برخی از امور را برای مردم قبیح تعریف کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه خوشبختانه برخی فرهنگ‌سازی‌ها نظیر پرت نکردن اشیا از اتومبیل به سطح خیابان صورت گرفته، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در بحث آگاهی‌بخشی به مردم وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ریختن ظروف پلاستیکی در کف خیابان پس از اجرای مراسم‌ عزاداری و جشن‌ها باعث اذیت و آزار کارگران شهرداری می‌شود، افزود: راه‌اندازی کارناوال سلامت در ایام محرم سال گذشته اقدام خوبی بود که امسال نیز می‌توان در دستور کار قرار داد.

موسوی‌بهار با تأکید بر لزوم آموزش افراد در خصوص رعایت بهداشت محیط، گفت: جامعه به سمت سالمندی در حرکت است و باید از امروز مراقب سلامت خود بود.

وی با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد از آلودگی محیطی به دلیل مسائل پیش پا افتاده است، یادآور شد: تنها با دست شستن بسیاری از هزینه‌های بهداشتی پایین خواهد آمد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان با هشدار نسبت به افزایش بیماری کبد چرب در استان، افزود: این مسائل می‌تواند در آینده بار روانی را نیز در بر داشته باشد.

کد خبر: ۱۶۱۶۳۲دوشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۴ – 

قطره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *