اگر دائما خسته‌اید، رژیم غذایی‌تان را تغییر دهید

اگر احساس می‌کنید که بیش از حد خسته‌اید یا انجام دادن کارهای معمولی برای‌تان خیلی سخته شده است، لازم نیست که همیشه دنبال بیماری‌های بگردید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سلام دکتر، اگر احساس می‌کنید که بیش از حد خسته‌اید یا انجام دادن کارهای معمولی برای‌تان خیلی سخته شده است، لازم نیست که همیشه دنبال بیماری‌ها بگردید. در واقع، ممکن است که خستگی بیش از حد شما ناشی از رژیم غذایی نادرست و ناسالم باشد.

به نظر متخصصان، احساس خستگی مداوم، نوعی واکنش بدن برای ذخیره انرژی در مواقعی است که انرژی لازم و مورد نیازش را دریافت نمی‌کند. از طرف دیگر، این حالت باعث می‌شود که متابولیسم بدن شما ضعیف‌تر و کُندتر عمل کند و قطعا کسانی که می‌خواهند وزن‌شان را کم کنند، از چنین چیزی خوششان نمی‌آید.

مثلا وقتی که پروتئین کافی نخوریم، بدن انسان شروع می‌کند به استفاده کردن از پروتئین‌هایی که در قالب عضله‌ها و بافت‌های بدن ذخیره شده‌اند. این حالت می‌تواند توده عضلانی بدن را کمتر کند و انواع فعالیت‌های فیزیکی روزانه و ورزش کردن را به یک چالش سخت و طاقت‌فرسا تبدیل کند.
البته احتمالات دیگری هم وجود دارد.

غذاهای شیرین و فرآوری‌شده، در صورت استفاده بیش از حد، می‌توانند در سطح قند خون اختلال ایجاد کنند و بعد باعث شوند که شما شدیدا احساس خستگی و بی‌حالی کنید. بنابراین اگر زیاد از این محصولات غذایی استفاده می‌کنید، حتما مصرف‌تان را کاهش دهید.

سلامت نیوز ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *