با قهوه دوست باشید

با مصرف قهوه می توانیم بدن خود را از انواع بیماری ها در امان نگه داریم و از مبتلاشدن به انواع بیماری ها در امان بمانیم قهوه بهترین گزینه برای پیشگیری از آلزایمر است

عاشقان قهوه شاید بیشتر از آنهایی که قهوه نمی‌نوشند عمر کنند. یک مطالعه بزرگ امریکایی دریافت که خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری قلبی و بیماری‌های عصبی مثل پارکینسون در این افراد کمتر است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان گفتند که این مطالعه که به صورت آنلاین در روز ۱۶ نوامبر در ژورنال گردش متشر شد، به حجم بزرگ شواهدی که اثر خوب قهوه را نشان می‌دهند می‌افزاید.
دکتر فرانک هو، استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشکده سلامت جمعی هاروارد، گفت: «مردم معمولاً به قهوه‌نوشیدن به چشم عادت بدی نگاه می‌کنند که باید آن را ترک کنند. اما مطالعات زیادی نوشیدن مقادیر متوسط قهوه را به خطر کمتر ایجاد بیماری‌های مختلفی، از بیماری‌های قلبی و دیابت گرفته تا سرطان کبد و بیماری‌های عصبی مثل پارکینسون، ام.اس و آلزایمر ارتباط داده‌اند.»

تحقیق تیمی او که مورد حمایت مالی مؤسسات ملی سلامت ایالات متحده بود، لایه دیگری به این شواهد می‌افزاید. این تحقیق دریافت که قهوه‌نوش‌ها نه تنها با احتمال کمتری به بیماری‌های خاص دچار می‌شوند، بلکه بیشتر هم عمر می‌کنند.

در طول ۳۰ سال، افراد غیرسیگاری که سه تا پنج فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند نسبت به کسانی که قهوه نمی‌نوشیدند ۱۵ درصد کمتر احتمال داشت که به هر علتی بمیرند. علی الخصوص میزان مرگ آنها بر اثر بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های عصبی و خودکشی کمتر بود.

hiDoctor,ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *