خوبی ها و بدی های نوشیدن هشت لیوان آب

آیا نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز برای ما مفید است و می تواند به سلامتی ما کم کند پیروی از این قانون کار درستی است یا خیر ؟ آیا تاثیری روی مزاج های مختلف خواهد گذاشت یا خیر؟
سید مهدی غضنفری متخصص فیزیولوژی و مدیر طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش با اشاره به اینکه قانون مصرف ۸ لیوان در روز برای همه مزاج‌ها باطل است اظهار کرد: مصرف نوشیدنی‌ها در طب سنتی براساس قواعدی خاص پیش‌بینی شده است و با توجه به قاعده رعایت مزاج در افراد مختلف می‌توان نوشیدنی مناسب با مزاج آن فرد را تعیین کرد.
وی افزود: معمول‌ترین و اصلی‌ترین نوشیدنی آب است که دارای مزاج سردو تر است.
باید به این امر توجه داشته باشید مصرف بیش از حد آب عوارض بسیاری را به همراه خواهد داشت.
غضنفری تصریح کرد: قانون مصرف ۸ لیوان در روز برای تمام مزاج‌ها باطل است.
مصرف بیش از اندازه آب در برخی افراد باعث بروز عوارضی مانند نفخ، بی‌حالی، خواب آلودگی و… می‌شود.
مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم، برای تعیین نوع نوشیدنی‌ها با توجه به مزاج افراد باید به متخصصان مراجعه شود تا با توجه به مزاجی که در آنها وجود دارد نوشیدنی مورد علاقه‌شان را با رعایت قوانین خاص طب سنتی انتخاب کنند.
این متخصص فیزیولوژی و مدیر طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش تأکید کرد: مصرف نوشیدنی‌ها با توجه به مزاج افراد، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و فصل‌های مختلف تعیین می‌شود.
زیرا مصرف نوشیدنی‌های سرد و خنک در سرما و برودت هوا برای سرد مزاجان بسیار مضر است و بالعکس.
وی در پایان گفت: افرادی که مزاج سرد دارند متابولیسم و انرژی پایین هستند و با مصرف نوشیدنی‌های سرد در فصول سرد و اقلیم‌های سردسیری دچار ضعف افت قند، حالت تهوع و بی‌حالی شدید می‌شوند. آب نیز دارای مزاج سردوتر است و  سرد مزاجان باید در مصرف آب توجه ویژه داشته باشند.

hiDoctor.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *