درمان رایگان بیماران هموفیلی مبتلا به هپاتیت سی

در راستای تعهد سازمان بهداشت جهانی در خصوص ریشه کنی هپاتیت سی تا سال ۲۰۳۰ و نیز اقدام شبکه هپاتیت ایران در پیشبرد این هدف در ایران تا سال ۱۴۱۰ ،درمان رایگان ۱۴۰۰ بیمار هموفیلی ظرف مدت ۵ سال در دستور کار قرار گرفت.

در جلسه امروز، دکتر سید مؤید علویان، رئیس شبکه هپاتیت ایران، به همراه دکتر بیتا بهنوا، متخصص بیماریهای عفونی، در درمانگاه بیماران هموفیلی اقدام به درمان رایگان بیماران خاص مبتلا به هپاتیت سی نمودند. به گفته رئیس شبکه هپاتیت ایران، هپاتیت C از سایر انواع هپاتیت در میان بیماران تالاسمی شایع تر است و ۲۰ تا ۳۰ درصد بیماران تالاسمی مبتلا به هپاتیت C بوده اند و این مربوط به قبل از سال ۷۵ می شود که غربالگری این بیماری نوظهور وجود نداشت.

وی همچنین افزود: هم اکنون ۳۰۰۰ بیمار مبتلا به هپاتیت C درمان شده و ۵۰ درصد افراد مبتلا تا کنون  از مرحله خطر گذشته اند و منفی شده اند و ۵۰ درصد دیگر هنوز مبتلا هستند و می توان گفت که در حال حاضر تنها ۱۰ درصد بیماران تالاسمی هپاتیت C دارند.

رئیس شبکه هپاتیت کشور، همچنین گفت: درمان های جدیدی برای این بیماری در دسترس بیماران قرار گرفته است که بیش از ۹۸ درصد اثر بخشی دارد و بیماران تالاسمی مبتلا به هپاتیت C طی ۵ سال آینده به کلی بهبود می یابند و می توانیم جشن حذف این بیماری از مبتلایان به تالاسمی و هموفیلی را برگزار کنیم.

۹۵/۰۵/۳۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *