صادرات واکسن‌های «هپاتیت» و «ب ث ژ» به سوریه

به نقل ازسلامانه : رئیس انستیتو پاستور ایران از اعلام آمادگی این موسسه برای صادرات دو واکسن «هپاتیت» و«ب ث ژ» به کشور سوریه خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از « وب دا»، مصطفی قانعی با اعلام این خبر افزود: در بازدید وزیر بهداشت کشور سوریه از انستیتو پاستور ایران، سوری‌ها این موسسه ایرانی را نامی شناخته شده عنوان و اعلام کردند به زودی تیم فنی از کشور سوریه برای دریافت واکسن وارد ایران خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش دولت سوریه واکسن‌هایی از کشور ترکیه خریداری کرد که منجر به بروز مشکلاتی در کودکان این کشور شد، گفت: واکسن از محصولات استراتژیک و مربوط به مباحث امنیت ملی است، بنابراین سلامت آنچه به عنوان محصول تولیدی یک کشور صادر می‌شود از اهمیت به سزایی برخوردار است.

قانعی تاکید کرد: واکسن باید از کشور دوست خریداری شود و دارای منشاء شناخته شده باشد زیرا واکسن به فرد سالم تزریق می‌شود و فرد باید احساس امنیت خاطری از سلامت این محصول داشته باشد.

وی از اقدامات وسیع انستیتو پاستور ایران در زمینه تولید واکسن خبر داد و گفت: این واکسن‌ها در قالب انتقال فناوری و صادرات به دیگر کشورهای اسلامی ارائه می‌شود و در آینده ای نزدیک جزئیات آن اعلام خواهد شد.

به گفته این مسئول به زودی صادرات دو واکسن مهم «هپاتیت» و «ب ث ژ» از ایران به سوریه آغاز می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *