عامل افزایش ابتلا به پارکینسون

محققان می گویند، هپاتیت C موجب افزایش ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، هپاتیت C که عفونت کبدی ناشی از ویروس است، ممکن است موجب افزایش احتمال بیماری پارکینسون که یک اختلال شایع مغزی است، شود.
«چیا هانگ کائو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی تایوان، در این باره می گوید: «عمدتاً عوامل بسیاری، از جمله عوامل زیست محیطی، در پیشرفت بیماری پارکینسون نقش دارند. طبق مطالعه ما، هپاتیت C یکی از عوامل تاثیرگذار بر بروز این بیماری است که البته تحقیقات بیشتری برای درک این رابطه نیاز است.»
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، در حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر در سطح دنیا به بیماری هپاتیت C مبتلا هستند. در حالیکه این بیماری می تواند منجر به بروز بیماری های جدی تری شود، بسیاری از افراد در ابتدا دارای علائم و نشانه های کمی بوده و متوجه بیماری خود نمی شوند.
در این مطالعه، ۴۹,۹۶۷ فرد مبتلا به هپاتیت و ۱۹۹,۸۶۸ فرد بدون این بیماری شرکت داشتند. شرکت کنندگان مبتلا به هپاتیت، در قالب سه گروه دسته بندی شدند: افراد آلوده به ویروس هپاتیت B (۷۱ درصد)، افراد مبتلا به هپاتیت C (۲۱ درصد)، و افراد آلوده به هر دو ویروس (۸ درصد). این افراد به مدت ۱۲ سال از لحاظ ابتلا به بیماری پارکینسون تحت نظر بودند.
لینک دانلود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *