مصرف مکمل امگا ۳ و تاثیرات آن بر متابولیسم بدن

امگا ۳ چه تاثیرات مفیدی روی سوخت و ساز بدن می تواند بگذارد و موجب چه تغییراتی در آن می شود سوخت و ساز بدن با مصرف این مکمل بهتر خواهد شد و موجب کالری سوزی بیشتر می شود
 با اشاره به راه‌های افزایش متابولسیم بدن اظهار داشت: متابولیسم همان سوخت و ساز بدن است و اگر در زمانی این متابولیسم کاهش یابد چربی‌های بدن سوخته شده و  سبب چاقی مفرط می‌شود و همچنین درجه متابولیسم هر فرد با دیگری متفاوت بوده و این متناسب با فعالیت‌هایش است.
وی بیان کرد: انجام حرکات ورزشی استقامتی سبب افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود زیرا این کارها سبب پاره شدن بافت ماهیچه‌ها می‌شود و بدن برای برطرف کردن این پارگی کالری می‌سوزاند و در نتیجه سبب بالا رفتن متابولیسم و لاغری افراد می‌شود.
این متخصص با بیان این که کارهای اداری سوخت و ساز بدن را کاهش می‌دهد، افزود: افرادی که دارای مشاغل پشت میزی هستند باید بیشتر به نرمش روزانه توجه داشته باشند، زیرا این گونه افراد از تحرک کمتری در مقایسه با دیگران برخوردارند که برای حفظ تعادل متابولیسم بدن‌شان باید  پیاده‌روی تند کنند.
خسرونیا ابراز داشت: متابولیسم بدن با مصرف تنوع غذایی بالا رفته و بدن برای هضم ویتامین و املاح مختلف انرژی بیشتری را صرف کرده و درجه حرارت آن و بالطبع متابولیسم آن افزایش می یابد.
این متخصص ادامه داد: با کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها، بدن در برابر این نوع مکانیسم حالت دفاعی به خود گرفته و سوختن کالری در بدن به علت هوشمندی سیستم بدن متوقف و سوخت و ساز کاهش می‌یابد و افراد برای رژیم لاغری باید به آرامی وزن خود را کم کنند.
خسرونیا عنوان کرد: مصرف قرص BCAA دو ساعت قبل از ورزش به میزان ۲۰ درصد مصرف سوخت و ساز بدن بالا می‌رود و علت این امر محتوای آمینواسیدهای این قرص‌ها است.
وی تصریح کرد: بدن افراد به طور معمول در حال مصرف انرژی است که با مصرف پروتئین این مقدار سوخت و ساز افزایش می‌یابد و همچنین برای لاغری و افزایش متابولیسم بدن از نوشیدنی چای سبز غافل نشوید.
خسرونیا تأکید کرد: مصرف روغن ماهی سبب افزایش سوخت و ساز در بدن شده و سلامت قلب و عروق را بالا می‌برد.
وی در پایان گفت: مطالعات ثابت کرده، اگر افراد به صورت پراکنده و غیرمنظم روزه بگیرند. فاصله مصرف مواد غذایی زیاد می‌شود و با اولین مصرف مواد غذایی، متابولیسم زیاد می‌شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *