موثرترین شیوه در جلوگیری از آنفلوانزا

اکنون ببینیم برای اینکه بیماری آنفولانزا نگیریم باید چه کارهایی انجام دهیم میخواهیم در این بخش شما را با مواردی در ارتباط با خود مراقبتی آشنا کنیم تا این بیماری به سراغتان نیاید نکات کاربردی در این مورد را بخوانید:

آموزش‌های لازم درزمینه بیماری آنفلوانزا، نحوه انتقال و راه‌های پیشگیری و خود مراقبتی مانند پوشاندن دهان و بینی با دستمال‌کاغذی هنگام سرفه و عطسه و دفع بهداشتی دستمال در سطل زباله، آموزش شستشوی صحیح و منظم دست‌ها با آب و صابون، رعایت حداقل یک تا دو متر فاصله با بیماران مشکوک به آنفلوانزا، استراحت در منزل در صورت ابتلا به آنفلوانزا را ارائه نمود.

استراحت کافی و استفاده از مایعات و سوپ های گرم،تا زمان بهبودی کامل دانش آموزان در منزل از مهمترین موارد است. سرفه، گلو درد، سردرد و تب و لرز از نشانه های بروز بیماری آنفلوانزا به شمار می رود که دانش آموزان و معلمان در صورت ابتلا باید برای جلوگیری از انتقال به فرد دیگر در منزل استراحت کنند.

امسال هم شاهد یک اپیدمی آنفلوانزا در کشور بودیم که گرچه ازنظر وسعت شاید با سال‌های گذشته تفاوت زیادی نداشت اما انعکاس رسانه‌ای وسیعی پیدا کرد و البته باید با اقدامات پیشگیرانه تلاش کنیم که گستره این اپیدمی‌ها به حداقل برسد.

موثرترین روش پیشگیری از آنفلوانزا ، رفتارهای سالم بهداشتی است که نقش بسزائی در پیشگیری از آنفلوانزا دارد چون ویروس های آنفلوانزا موجود در قطرات تنفسی از طریق سرفه و عطسه منتشر می شود و در اغلب موارد این انتشار از فرد به فرد و معمولا از طریق تماس دست با آنچه که به ویروس آلوده شده است و سپس تماس دست آلوده با دهان و بینی فرد منتقل می شود.

 hiDoctor.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *