واکسيناسيون «هپاتيت ب» کارگران حوزه خدمات شهري و فضاي سبز

به گزارش خبرگزاري موج، حسن علي غفاري، مدير عامل شرکت شهر سالم شهرداري تهران، گفت: طبق روال سنوات گذشته به‌ منظور ايمن‌سازي نيروهاي کارگري در معرض خطر بيماري هپاتيت B، با همکاري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي توسط تيم سيار اقدام به واکسيناسيون در سطح مناطق ۲۲ گانه شهرداري تهران نموده است.
غفاري در ادامه با اشاره به جمعيت بالاي کارگران شاغل در شهرداري تهران اظهار داشت: به موازات انجام برنامه معاينات سلامت شغلي کارگران شرکت‌هاي پيمانکاري طرف قرارداد شهرداري تهران در حوزه خدمات شهري، فضاي سبز، بازيافت و مبارزه با جوندگان موذي، برنامه واکسيناسيون هپاتيت B کارگران در معرض خطر، در دستور کار معاونت بهداشت و اورژانس شرکت شهر سالم شهرداري تهران قرار گرفت.
وي با تأکيد بر اين که ايمن‌سازي از طريق واکسيناسيون يکي از موفق‌ترين و با صرفه‌ترين مداخلات سلامتي است، تصريح کرد: در اجراي برنامه واکسيناسيون هپاتيت ب، تاکنون حدود ۴۰۰۰ نفر از کارگران در معرض خطر در مناطق ۱۷،۴،۱ و ۲۱ طي فراخوان و برنامه‌ريزي صورت پذيرفته، تحت پوشش قرار گرفتند.
وي خاطرنشان کرد: بيماري هپاتيت B يک عفونت حاد و خطرناک است که توسط ويروس هپاتيت B ايجاد مي‌شود و عوارض وخيمي را مي‌تواند براي فرد به دنبال داشته باشد. براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري استفاده از واکسن هپاتيت B به خصوص براي گروه‌هاي در معرض خطر ضروري است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *