۶ نشانه ای که درست ورزش می‌کنید سلامت نیوز

با شروع کردن یک برنامه ورزشی، بیشتر افراد انتظار یک تغییر خارق العاده را دارند. روند کاهش وزن تنها تا زمانی ادامه دارد که رژیم مناسب وفعالیت ورزشی داشته باشید.پس بهتر است روی درست ورزش کردن تمرکز کنید.اما چگونه می توانید متوجه شوید که ورزش ها را درست انجام داده اید؟

۱٫راحت می خوابید:

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، پس از یک ورزش مناسب خیلی بهتر می توانید بخوابید . سیتوکنین ها در پاسخ به یک تحریک، هنگام ورزش کردن ترشح می‌شود و وظیفه انتقال پیام بین سلول‌ها را برعهده دارند، ترشح این مواد نشانه تاثیر مثبت ورزش روی بدن است.

۲٫عرق کردن:
عرق کردن در هنگام ورزش لازم است. اگرهنگام ورزش کردن عرق نکنید وقت خود را هدر داده اید .از آن جا که بدن برای درست ورزش کردن نیازبه مقدارزیادی انرژی دارد که از آب به دست می آید،مصرف آب را افزایش دهید .

۳٫کاهش تدریجی وزن:
این یکی دیگر از علایمی است که نشان می دهد ورزش را درست انجام می دهید.پس بهتر است برنامه غذایی و برنامه ورزشی تان را ادامه دهید.

۴٫افزایش گرسنگی:
کاهش وزن علامت موفقیت آمیز بودن ورزش هایی است که انجام می دهید؛ اما با ورزش احساس گرسنگی بیشتری می کنید ،اگر از چاقی رنج می برید سعی کنید با خوردن اسنک های سالم و مفید خود را سیر کنید.

۵٫افزایش قدرت وانرژی بدن :
بالا رفتن انرژی علامت خوبی است و کمک می کند در طولانی مدت فعال تر و سالم تر بمانید.

۶٫عضلات بزرگ:
پس از اتمام ورزش، خون اضافه به عضلات پمپاژ می شود تا اکسیژن ماده مغذی بیشتری به عضلات منتقل کند. از این رو عضلات ظاهر حجیم تری به خود می گیرد.

سلامت نیوز ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *