۷ حـقـه مکـمـل‌هـاي لاغـري

انواع بسياري از مکمل‌هايي مدعي کاهش وزن در بازار دارويي موجودند. بررسي‌ها در آمريکا نشان داده است که بسياري از اين به ‌اصطلاح مکمل‌هاي غذايي حاوي داروها يا ساير مواد شيميايي هستند. اين مواد اضافي در برچسب اين مکمل‌ها قيد نشده‌اند و اين مکمل‌ها ممکن است با ادعاهايي گمراه‌کننده و دروغين مانند اينکه اين فراورده‌ها طبيعي و بي‌خطر هستند،‌ فروخته شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، اين ۷ حقه تبليغاتي درباره مکمل‌هاي لاغري را در نظر داشته باشيد،‌ ادعاهايي اغراق‌شده که حقيقت ندارند:

۱٫ بدون رژيم غذايي يا ورزش لاغر شويد! هيچ ‌چيز در زندگي به ‌رايگان به دست نمي‌آيد. هر فراورده‌اي را که قول نتايج معجزه‌آسا را بدون اندک تلاشي از سوي شما مي‌دهد، کنار بگذاريد.

۲٫ هر چقدر که دوست داريد غذاهاي محبوبتان را بخوريد و لاغر شويد! آخرين باري که هرچه خواستيد غذاهاي پرکالري خوريد و وزن کم کرديد، کي بوده است؟ وقتي موضوع کاهش وزن مطرح است، نمي‌توانيد کيک هم بخوريد.

۳٫ به‌‌طور دائم کاهش وزن دهيد! ديگر هرگز نيازي به رژيم نخواهيد داشت! کاهش وزن هيچ‌گاه دائمي نخواهد بود، اگر شما به عادات ناسالم غذا خوردن و سبک زندگي بي‌حرکتتان بازگرديد. اگر بحثي درباره تغييرات درازمدت سبک زندگي مطرح نباشد، دارند سر شما کلاه مي‌گذارند.

۴٫ فقط کافي است اين قرص را بخوريد! قرصي جادويي وجود ندارد که وزن شما را کم کند،‌ بدون اينکه شما ميزان کالري دريافتي‌تان را کم کنيد و از روي کاناپه بلند شويد.

۵٫ يک‌ ماهه ۱۵ کيلوگرم وزن کمک کنيد! اگر آگهي داروي لاغري نتايج سريع را تضمين کند، به ‌احتمال زيادي داريد فراورده‌اي دروغين،‌ ناسالم و خطرناک را مصرف مي‌کنيد. کاهش وزن در حد نيم يا يک کيلوگرم کمتر در هفته ايمن‌ترين و واقع‌گرايانه‌تري سرعتي است که بايد انتظارش را داشته باشيد.

۶٫ با برچسب پوستي يا کرم معجزه‌آساي ما وزن کم کنيد! هيچ برچسب پوستي يا کرمي وجود ندارد که بتوان به‌طور موضعي آن را به کار برد و چربي را در جاهاي ديگر بدن آب کند.

۷٫ همه با اين روش وزن کم خواهد کرد! هيچ رژيم کاهش وزن کاملي وجود ندارد. به ‌جاي اين کار بايد با يک متخصص تغذيه تأييدشده مشورت کنيد تا يک طرح كاهش وزن مختص شما را برايتان تدوين كند و نيازهاي سلامتي و سبک زندگي شما را برآورده کند.

 ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ سلامت نیوز  کد خبر: ۱۶۴۷۸۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *